Manifestatie tegen kolencentrale RWE

Geplaatst: 15:30 uur, zaterdag 30 juni 2012
afbeelding
afbeelding
afbeelding

Op het Waagplein in Groningen is zaterdag de manifestatie 'Krachten tegen kolen' begonnen. De deelnemers protesteren tegen de bouw van de RWE-Essent kolencentrale in de Eemshaven.

De manifestatie trok ruim honderd mensen, waaronder veel Duitsers. De demonstranten trokken door de stad om nog meer ruchtbaarheid te geven aan hun boodschap. De Duitsers maken zich erg kwaad over de komst van de kolencentrale, op 19 kilometer vanaf het Duitse vasteland. Ze sterken zich aan de gedachte dat plannen voor een Duitse kolencentrale bij de Eems na hevige protesten wel werd geschrapt.

De provincie gaf eerder deze maand een nieuwe vergunning af voor de bouw van de centrale, nadat deze eerder door de Raad van State was vernietigd. Greenpeace heeft al aangekondigd om ook deze vergunning aan te vechten.

Stuur bericht door   Druk dit bericht af   Permalink

Laatste nieuws

Nieuws afgelopen 24 uur >>