Groningse herontdekt Geheim Landgoed Gerard Reve

Geplaatst: 19:14 uur, dinsdag 19 oktober 2010
afbeelding
Het bureau van Reve in het Geheime Landgoed Foto: Astrid Mellema
afbeelding
De woonkamer van het Geheime Landgoed Foto: Astrid Mellema

GRONINGEN / VESC - De Groningse fotografe en neerlandica Astrid Mellema ontdekte onlangs in Frankrijk het Geheime Landgoed van Gerard Reve. De ongerepte staat van het huis en de persoonlijke spullen van Reve die er zich nog in bevinden blijkt verbazingwekkend.

Gerard Reve, één van de grootste na-oorlogse Nederlandse schrijvers, bezat twee huizen in Frankrijk. Eén huis in het dorp Le Poët-Laval, het andere verstopt in de bergen nabij Vesc, in het Zuid-Franse departement Drôme.

Zelf noemde Gerard Reve dit huis het "Geheime Landgoed". Veel bekender was, en is, zijn andere huis in het plaatsje Le Poët-Laval. In zijn welhaast Spartaans ingerichte huizen in Frankrijk wilde hij ongestoord werken; hij schreef er tientallen werken. Slechts af en toe ontving hij er vrienden.

De in 2006 gestorven schrijver wordt samen met W.F. Hermans en Harry Mulisch gerekend tot de Grote Drie van de Nederlandse naoorlogse literatuur. In het onlangs verschenen tweede deel van de biografie van Reve komt zijn tijd in het Geheime Landgoed uitgebreid aan bod.

Stuur bericht door   Druk dit bericht af   Permalink

Er zijn 5 reacties bij dit bericht

  1. Henk Grootegoed schrijft op 19-11-2011 14:14

    Heel bijzonder, er is een brief van Reve aan A. Roland-Holst van 11 september 1971, daarin schrijft hij dat hij een chateau heeft gekocht, Les Chauvins, voor 1100 gulden, en hij vermoedt dat die plek binnen tien jaar al niet meer met de auto bereikbaar zal zijn, is dat hetzelfde huis ? Vriendelijke groet, Henk Grootegoed

  2. Gerrit Postma schrijft op 17-11-2010 16:35

    Nou nou, 'in ongerepte staat' is wel wat overdreven. Ik ben er geweest zomer 2009 en de keuken stond vol met afgedankte meubels van de buurman. Het is overigens heel eenvoudig te vinden. Op de topografische kaart staat het vermeld met de oorspronkelijke naam les Chauvins

  3. Ralfje Wessel schrijft op 22-10-2010 23:26

    Ik ben er twee keer geweest. De laatste keer was in juni 2010. Er stond toen veel rommel en stukken hout overal. Het was er een bende. Het lijkt alsof er eerst is opgeruimd voordat deze foto's werden gemaakt. Er zijn wel mooiere plekken in de omgeving. De tennisbaan uit 'Oud en eenzaam' bijvoorbeeld.

  4. Henk Sloos schrijft op 20-10-2010 16:37

    Beide genoemde plaatsjes liggen vlakbij Dieulefit (leker gegeten daar) en ongeveer 12 kilometer uit elkaar. Iedere inboorling kan je de plek van deze huisjes wijzen! Afgelopen april ben ik er nog geweest!

  5. Karel appel schrijft op 20-10-2010 6:00

    Eerst inbreken en dan ook nog eens de foto's doorverkopen aan allerlei kranten. Tja ik hoop voor je dat die beste man geen familie meer heeft.

Laatste nieuws

Nieuws afgelopen 24 uur >>