iGoogle Flickr Youtube Twitter Hyves Hyves

Alle plaatsen

Alle gemeenten

Direct naar een plaats


U kunt direct naar de foto's van een plaats gaan door hieronder een plaatsnaam te selecteren.






Zoeken in de foto's


U kunt naar een plaats zoeken door hieronder de naam of een deel van de naam (minimaal vier letters) in te voeren. Tegelijkertijd worden ook de tekst bij de foto's doorzocht.






Minimaal vier letters opgeven.




Zoek een fotograaf


Vindt u de foto's van een van de fotografen opvallen, dan kunt u ook zoeken naar andere foto's van dezelfde fotograaf. Geef daarvoor de naam of een deel van de naam (minimaal vier letters) op.






Minimaal vier letters opgeven.





  Denemarken (Gemeente Slochteren)
Denemarken - Plaatsnaambord
Foto: Hermien Schilthuis  
Denemarken - Plaatsnaambord






Geplaatst op 23-8-2005    12373x bekeken    Gemaakt op 7-8-2005


  Tweet deze foto    Stuur bericht door    Permalink   




Reacties op deze foto



henk drenth (musselkanaal): Wij hebben in het begin van ons trouwen in Schildwolde gewoond aan de toenmalige gloednieuwe uitbreiding aan de Slochtermeente weg. Heerlijk gewoond. En op zaterdagen ging ik vaak een eind hardlopen naar het afwateringskanaal Duurswold, daar linksaf naar het Slochterdiep bij Schaaphok en dan weer op de molens van Slochteren aan, zo,n 10 km. Ik kwam dan elke keer over Denemarken. De streek had iets stoers, de hardlooptocht was elke week weer een uitdaging, 4 bochten lopen en 10km later was je weer thuis. Later kwamen daar in de buurt allerlei boortorens met hun fakkels, die de hele weg naar Groningen bij avond in de gloed zetten. Maar Denemarken is me altijd bij gebleven. In het echte Denemarken ben ik trouwens ook al een paar maal geweest. Maar hoe de naam Denemarken daar bij Slochteren is gekomen, dat zou ik weleens uitgezocht willen hebben.
[25 mei 2008 09:55]



anna drnek (hudsonville Mi USA): I would like to see more pictures of Denemarken...I was born there ..in the 1940's it was the Woltjer farm..can someone take a picture of it...later on it was van der deen farm
[25 december 2006 04:25]



rozema (raalte): De naam van der Deen komt van deze plaats. Mijn grootmoeder heette Etje van der Deen en haar overgrootvaders naam was Jan Hekes van der Deen. Deze laatste heeft met zijn broers en zuster de naam van der Deen aangenomen in 1811 (Napoleon), waarschijnlijk naar de buurtschap DENEMARKEN nabij Slochteren waar de ouderlijke boerderij stond. In de geboorteakte van zijn jongste broer (Cornelis "van" Deen) en zijn als laatste geboren zuster (Annegien van der Deen) is er sprake van de de geboorteplaats DENEMARKEN. In 1811 was de vader van Jan Hekes (Heecke IJpes) al ca. 11 jaar dood. Er is een zeer interessante genealogie de hand van Jan van der Deen en zijn vrouw Marja van der Deen-Mol uit 1995 die teruggaat op Doeke Tyaerdes omstreeks 1500,
[20 december 2006 01:49]



Lucy Dilling (Gasselternijveen(Dr.)): Ik heb nog nooit v/h dorp Denemarken gehoord.
[8 april 2006 02:18]



Jan Boven (Groningen): Mijn oma Jantje van der Laan, tweede dochter van Harm van der Laan en Foktje Baas, is geboren op Denemarken in een klein boerenspul. Vraag me niet waar. Het was in 1894.
[24 september 2005 10:26]



Reageren op deze foto




Groningen in Beeld: het project


De provincie Groningen heeft veel fraaie plekjes. RTV Noord brengt met deze fotocollectie (momenteel 5384 foto's) sinds begin 2005 de provincie in beeld voor iedereen die een gemeente, een stad, een dorp, een straat, een gebouw of een streek in onze provincie wil bekijken.



Copyright


Alle foto's op deze site zijn eigendom van -en vallen onder het copyright van- de vermelde fotografen. Hun rechten zijn beschermd conform de wettelijke bepalingen. Regelmatig bereiken ons verzoeken van derden om de foto's te mogen herpubliceren. Dit is echter in geen enkel geval toegestaan. Ongeoorloofd gebruik wordt bestreden. Om praktische redenen is het voor RTV Noord niet mogelijk om te bemiddelen tussen derden en de fotografen.

[Klik hier voor de uitgebreide copyrighttekst -->]


Meer foto's


Hieronder staan meer foto's van Denemarken.



Denemarken - Het Slochterdiep



Denemarken - Gezicht op de buurtschap



Denemarken - Slochterdiep



Meest recent


Meest recent in de gemeente Slochteren.



Slochteren - Groote Polder-molen



Schildwolde - Landschap met paarden



Siddeburen - Boerderij Veldzicht



Slochteren - De Fraeylemaborg



Overschild - Natuurgebied Tetjehorn



Harkstede - De Graankorrel kerk



Kolham - N.H. kerk



Siddeburen - Noorderwold



  Weerbericht

Af en toe regen (18-20°)

Af en toe regen (18-20°)





Dossier Blauwestad

Nieuws op de kaart

Dossier BV Veendam

Dossier Branden Veendam

Weblogs

Speel de RTV Noord Memory





©2010 RTVNoord.nl | Copyright en disclaimer | Regels voor het reageren | Reglement voor deelname aan acties en prijsvragen