Minder bussen door geldtekort Geplaatst: vrijdag 3 april 2009 17:07 Gewijzigd: vrijdag 3 april 2009 17:05 GRONINGEN - In Groningen en Drenthe zullen de komende jaren minder bussen rijden, omdat er geen geld is om het huidige beleid in stand te houden. Dat zegt gedeputeerde Henk Bleker.
Het tekort is onder meer ontstaan door een krappe begroting van de provincies en bezuinigingen van het Rijk. In de toekomst zullen misschien ook lijnen, al dan niet in de daluren, geschrapt moeten worden.
Gedeputeerde Henk Bleker spreekt van een groot probleem. 'Busvervoer is ontzettend belangrijk voor de Stad, maar ook in het Ommeland en op het platteland.' Bleker maakt zich eveneens zorgen over de werkgelegenheid in de sector, als het busvervoer niet op hetzelfde niveau blijft.
De Provincies en het Groninger stadsbestuur beslissen deze maand welke partij het vervoer moet verzorgen.
Er zijn 8 reacties bij dit bericht (klik hier om deze te bekijken)
Nikkie de Vries
schrijft op 6-4-2009 19:43
Met 5 man voor 2 euro retour naar de stad mag van mij wel duurder. Normale mensen betalen ook 1 euro enkele reis. Dan mag je voor 5 man wel meer vragen dan 2 euro.
grietje pel
schrijft op 4-4-2009 21:50
de overheid wil toch graag minder files, minder bussen lijdt tot meer. er moeten meer bussen komen en ook de kleine dorpen meer ontsluiten, is goed voor de leefbaarheid op het platteland en de economie
Fred Hoogland
schrijft op 4-4-2009 19:44
Als het OV bureau Groningen en Drenthe nu eens het geld, wat geparkeerd was bij de IJslandse bank, eens gebruikte, zonder te speculeren met belastinggeld, hoe zou het er dan uit zien?
De miljopenen die er vorig jaar getort werden waren toch bedoeld voor openbaar vervoer, of gebruikten de ambrtenaren hun eigen geld. Ik dacht het niet.
k. klok
schrijft op 4-4-2009 12:37
Laat onze Provinciaal bestuur de gelden die vrij komen door verkoop van de Essent aandelen besteden voor het openbaar vervoer
Dan heeft een ieder er wat aan
De kleine dorpen worden nu al minimaal aangedaan door Arriva laat staan wat er gebeurt bij het opheffen van nog meer bus lijnen
Alex Sandee
schrijft op 4-4-2009 6:13
...en zo moet ook hier de gewone man de rekening voor Icelands Banking betalen. Een krappe begroting, jaja...
janjos valk
schrijft op 3-4-2009 23:04
ik denk dat er voldoende bussen rijden, zeker in de stad.. en op tijd rijden lukt nu eenmaal niet altijd, het is erg druk op de weg, en het word maar steeds drukker, vooral in de stad. en ja er moet bezuinigt worden, dus ook hier.. het is misschien jammer, maar wel noodzaak denk ik.
Jelmer van der Hem
schrijft op 3-4-2009 20:23
@Nikkie de Vries 18:13
Pardon, kaartjes nóg duurder? Je wordt al afgezet waar je bijstaat, de strippenkaart wordt ieder jaar maar duurder, maar meer bussen rijden er niet. Om van meer comfort maar niet te spreken. Laat staan dat ze op tijd komen... Beknibbel op andere uitgaven, maar niet nog meer op het ov!
Nikkie de Vries
schrijft op 3-4-2009 18:13
De bussen rijden al zo weinig in de stad, zeker s`avonds en in het weekend is het een drama. En nu gaan er nog minder bussen rijden, belachelijk!! Schaf dan die citybuskaartjes af of maak ze een paar euro duurder.
This is some default tab
content, embedded directly
inside this space and not
via Ajax. It can be shown
when no tabs are automatically
selected, or associated with
a certain tab, in this case,
the first tab.