Open huis Vindicat: 'Laten zien dat Stadjers en studenten naast elkaar kunnen leven'

Janne van Waveren en Adriaan Zoetmulder bij Vindicat
Janne van Waveren en Adriaan Zoetmulder bij Vindicat © Leonie Albers/RTV Noord
Studentenvereniging Vindicat wil de band tussen Stadjers en studenten versterken. Daarom is er komend weekend een rondleiding door het Vindicat-gebouw aan de Grote Markt en een symposium in de Der Aa-kerk in Stad.
Wat bij binnenkomst opvalt is de sterke bierlucht die in het gebouw hangt. ‘Nee, die krijgen we er niet meer uit’, vertelt rector Adriaan Zoetmulder. ‘Het pand staat hier sinds 2014 en zoals je merkt wordt het redelijk doorleefd, dus de bierlucht hoort zeker bij onze vereniging.’

Minder vooroordelen

Het gebouw is normaal alleen toegankelijk voor Vindicaters. 'Maar dit weekend gaan we het gebouw openen voor de hele stad’, zegt Zoetmulder. De vereniging hoopt hiermee iets van de vooroordelen die er zijn weg te nemen en wil toenadering zoeken tussen studenten en Stadjers. ‘Dit is een hartstikke mooie stad met heel veel verschillende soorten inwoners, studenten en mensen die hier echt al jaren wonen. En met de open deuren, maar ook het symposium in de Der Aa-kerk hopen we de saamhorigheid te vergroten.’
Neem alvast een kijkje in het gebouw:
'Deze bierlucht hoort zéker bij onze vereniging'
Zoetmulder heeft het gevoel dat veel mensen denken dat het geheim is wat er allemaal achter de deuren van het pand gebeurt. ‘Maar zoals je ziet, we nodigen jullie graag uit. Het is hier allemaal niet zo heel spannend. We hebben hier natuurlijk af en toe een feestje, dat is heel gezellig. Maar we hebben ook heel veel mooie initiatieven voor de stad, we hebben Oma’s Soep , een initiatief voor en met ouderen uit Groningen. Het is hier eigenlijk heel gezellig, en dat willen we uitstralen en laten zien.’

Dakterras

‘Een van mijn favoriete plekken is eigenlijk wel het dakterras’, vertelt bestuurslid Janne van Waveren. ‘Daar heb je wel een prachtig uitzicht over de hele stad.’
Het Vindicatgebouw is zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur open. 'Dan zijn we de hele dag in de weer om jullie te laten zien wat voor mooie vereniging we hebben en voornamelijk om te laten zien dat Stadjers en studenten toch naast elkaar in deze mooie stad kunnen leven’, zegt Zoetmulder tot besluit.