liveblog
|
1 juni
112-nieuws donderdag 1 juni: Olie op het water in Waterhuizen • Katwijker aangehouden voor dodelijke steekpartij
In dit liveblog houden we je deze donderdag op de hoogte van het laatste 112-nieuws in Groningen. Je vindt hier een overzicht van ongelukken, branden en misdrijven in onze provincie.
Laatst bijgewerkt: 1 juni, 19:15
uur
19:15
Olie op het water bij Waterhuizen
De brandweerploegen van Haren en Bedum werden donderdag gealarmeerd in verband met olie in/op het water van het Winschoterdiep bij Waterhuizen. De brandweer plaatst er olieschermen om verspreiding te vookomen.
Hoe de olie in het water terecht is gekomen is nog niet duidelijk.

16:45
Gewonde bij aanrijding op Siersteenlaan in Stad
Bij een aanrijding tussen twee automobilisten op de Siersteenlaan in Stad is één van de inzittenden gewond geraakt. De persoon moest door de brandweer uit de auto worden gehaald en werd met spoed overgebracht naar het ziekenhuis.
De bestuurder van de andere auto werd gecontroleerd op verwondingen, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis. De oorzaak van de aanrijding wordt onderzocht.

13:20
Stadjer opgepakt die met neppistool in Nieuwstad zwaaide
De politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag een 62-jarige Stadjer opgepakt, nadat hij met een nepvuurwapen stond te zwaaien in de Nieuwstad in Groningen.
De man reed na het dreigement weg in zijn auto. Hij kon een paar straten verderop worden aangehouden.
In de wagen vonden agenten zowel het nepvuurwapen als een mes.
11:50
Politie zoekt eigenaren twee elektrische fietsen
De politie heeft twee elektrische fietsen gevonden op de Friesestraatweg in Groningen die waarschijnlijk gestolen zijn.
Het gaat om een roze Batavus Diva en een grijze Stella Livorno.
De politie roept de eigenaren op zich te melden en aangifte te doen van diefstal.
11:50
Burgemeester sluit bedrijfspand in Stad vanwege criminele activiteiten
Burgemeester Koen Schuiling van Groningen heeft donderdag een bedrijfspand aan de Neutronstraat in Stad voor een half jaar gesloten.
Volgens de politie vinden criminele activiteiten plaats in het pand.
10:10
Katwijker opgepakt in Groningen voor dodelijk schietincident
Een 18-jarige man uit Katwijk is dinsdagavond opgepakt op de Verlengde Hereweg in Groningen. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij een dodelijk schietincident op zondag 21 mei aan de Talmastraat in Katwijk. Het 22-jarige slachtoffer overleed een week na de schietpartij aan zijn verwondingen.
Na het schietincident startte de politie Den Haag een opsporingsonderzoek naar de verdachte. Dat leidde naar Groningen. Waarom de man hier verbleef, wordt onderzocht. De Katwijker zit vast voor verhoor.
