liveblog
|
21 september
112-nieuws donderdag 21 september: Bornholmstraat afgezet vanwege brand op een boot • Auto belandt in sloot Farmsum
In dit liveblog houden we je deze donderdag op de hoogte van het laatste 112-nieuws in onze provincie. Je vindt hier een overzicht van ongelukken, branden en misdrijven in onze provincie.
Laatst bijgewerkt: 21 september, 15:25
uur
15:25
Brand in Bornholmstraat in Stad
In de buurt van technische groothandel Lasaulec aan de Bornholmstraat is brand uitgebroken. Het lijkt erop dat de brand uit een boot komt. Die zou zijn ontstaan door laswerkzaamheden, meldt een 112-fotograaf. De Bornholmstraat is in de buurt van het qua verkeer drukke Sontplein, en dat betekent dat er files kunnen ontstaan. De Bornholmstraat is afgesloten vanaf de Bauhaus richting de Sontweg.

14:00
Afzetting vanwege gaslucht op Grote Markt
Niet alleen op de Verlengde Hereweg, maar ook in een pand aan de Grote Markt is een gaslucht geroken. De politie en brandweer kwamen even voor half twee ter plaatse en zetten een deel van het gebied af. De winkelbedienden, het winkelpubliek en ook mensen uit de bovenliggende woning wachtten tijdelijk buiten. Tegen kwart voor twee werd het gebied en de panden weer vrijgegeven.

12:50
Verlengde Hereweg tijdelijk dicht vanwege gaslek
De Verlengde Hereweg in Stad is korte tijd afgesloten geweest vanwege een gaslek. Het lek ontstond tijdens graafwerkzaamheden ter hoogte van de Van Iddekingeweg. Vanwege de wegafsluiting moesten bussen tijdelijk omrijden. Inmiddels is de straat weer vrijgegeven. Enexis gaat het lek repareren.

12:00
42-jarige man aangehouden voor inbraak in horeca Zuidhorn
De politie heeft een 42-jarige man uit de Friese gemeente Waadhoeke aangehouden voor de inbraak in een horecagelegenheid in Zuidhorn iin de nacht van 4 op 5 juni dit jaar en elf (pogingen tot) woninginbraken in Assen. Die zouden vooral in augustus hebben plaatsgevonden.
Bij de inbraak in Zuidhorn heeft de man een raam geforceerd om binnen te komen. Hij maakte een bedrag van 450 euro buit. De man werd herkent via camerabeelden als dezelfde persoon die ook verdacht wordt voor de woninginbraken in Assen. Hij is op 12 september aangehouden in een hotel in het centrum van Groningen.
'De laatste weken van augustus steeg het aantal woninginbraken in Assen Oost aanzienlijk. De politie heeft hierop veel informatie ontvangen van buurtbewoners, waaronder camerabeelden. Door het bestuderen hiervan kwam de politie de verdachte op het spoor', schrijft politie Noord-Drenthe op Instagram.
11:40
Auto belandt in sloot in Farmsum
Op de IJzerweg in Farmsum is donderdagochtend een automobilist met zijn auto van de weg geraakt. Door een nog onbekende oorzaak botste hij met zijn auto tegen een lantaarnpaal, zegt een 112-fotograaf in de buurt. De beschadigde auto belandde daarna in de sloot.
De automobilist is ambulancepersoneel nagekeken op verwondingen. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.

11:15
Politie zoekt getuigen van beroving Rijksweg
Op zondagavond 10 september rond 22.00 uur is een 17-jarige jongen mishandeld en beroofd van zijn e-bike. Dat gebeurde op de De Waardbrug in de stadswijk Ruischerwaard.
De jongen liep met zijn vriendin over de Rijksweg nabij Albert Heijn en het OK-tankstation in de richting van de Waardburg. Bij de brug sloten de vier verdachten hem in. De jongen werd van zijn fiets getrokken, mishandeld en beroofd van zijn fiets. HIj rende achter zijn belagers aan, die hem vervolgens bedreigden met een mes. Ze vluchtten richting Lewenborg.
De politie is op zoek naar getuigen van deze zaak. Een aantal mensen heeft zich al gemeld, onder wie een getuige die tussen de vechtpartij gesprongen is. De politie heeft uitgebreid buurtonderzoek gedaan, maar heeft niet iedereen kunnen spreken uit de omgeving van Ruischerwaard.
