KNMI waarschuwt voor zware windstoten tijdens jaarwisseling

© FPS / Jos Schuurman
Het KNMI waarschuwt maandag voor fikse windstoten in het noorden van het land. In de provincies Groningen en Friesland moeten mensen rekening houden met windstoten tot 85 km per uur.
VeiligheidNL vreest dat die wind mogelijk zorgt voor meer vuurwerkslachtoffers. Tijdens de jaarwisseling 2007-2008, toen het hard waaide, gebeurden er 1100 ongevallen met vuurwerk. Afgelopen jaar raakten 670 mensen gewond door vuurwerk.
De door de meteorologen voorspelde regen komt eerder dan verwacht. De weermannen voorzagen dat de eerste neerslag van betekenis pas rond een uur of acht het land zou aandoen, maar al tegen vijf uur 's middags vielen de eerste druppels in het uiterste westen. Rond middernacht zal het vrijwel overal regenen.