Cohen: 'Afkondigen Grip 3 was onverstandig'

Volgens de commissie-Cohen was de afkondiging van Grip 3 onverstandig. Het ging om een openbare orde kwestie die door de driehoek of door de politie had moeten worden afgewikkeld.
De commissie constateert dat het bestuur geen effectief gebruik heeft gemaakt van zijn bevoegdheden.het noodbevel dat was uitgegeven, hielp niet. De noodverordening die was uitgegeven, een genuanceerd alcoholverbod, was te laat en niet effectief.
"Het bestuur heeft laat besloten dat er een zogenaamde Grip3 situatie afgekondigd moest worden," aldus Cohen. Dit gaat om de manier waarop brandweer, ambulance en politie samenwerken. Dit is volgens de commissie een verkeerde keuze geweest en was onverstandig. Ambulance en brandweer waren niet nodig. Het ging om een openbare orde kwestie die door de driehoek of door de politie had moeten worden afgewikkeld.