Farmsumerkerk voor vier ton verspijkerd na bevingsschade

De NAM legt vier ton op tafel voor het herstel van de Farmsumerkerk. De onlangs gerestaureerde kerk heeft zowel binnen als buiten bevingsschade.
Begin februari werd de kerk gesloten, omdat er na aardbevingen een stuk
naar beneden kwam. 'Dit is de laatste maanden gebeurd', vertelt Piet Lanting namens de Farmsumerkerk. 'We zitten op een wierde en wierdes zijn instabiel.'
Herstel
De herstelwerkzaamheden beginnen maandag en richten zich de komende maanden op het tongewelf, de muren en de pilaren. Een groot deel van het gewelf wordt tijdens het herstel uit de kerk gehaald.
Toren zorgenkindje
De toren van de kerk is inmiddels voorzien van meetapparatuur. Het vermoeden is dat de toren verzakt. Lanting: 'Er zit beweging in en we zijn bang dat hij over gaat hellen.' Eventueel herstel hiervan volgt na de vier ton kostende werkzaamheden.