Groningers kunnen zelf aardbevingen meten met app
Groningers kunnen zelf aardbevingen meten met app
Zelf meten of er een aardbeving is. Dat kan vanaf nu met de Groningse Bevingmeter-app. De applicatie is er voor de iPhone en voor Android-toestellen.
'400.000 Groningers hebben een smartphone. Als zij allemaal de app downloaden, ontstaat er een netwerk van minimaal veertigduizend meetpunten', legde initiatiefnemer Stef van der Ziel eerder uit in het Radio Noord-programma Vroeg op Noord.
Sensoren
De bevingen worden gemeten met bewegingssensoren in een smartphone. De app meet ook de sterkte van de trilling. Bewegingen van de gebruiker worden eruit gefilterd.
'De app levert unieke gegevens op', zegt Van der Ziel. 'We kunnen precies zien waar een beving welke kracht heeft en hoe een beving zich door de provincie verplaatst.'
Schade melden
Gebruikers kunnen via de app ook eventuele schade melden bij het Centrum Veilig Wonen of om juridische hulp vragen.
Bevingmeter downloaden
De Bevingmeter is gratis te downloaden op de iPhone en Android-toestellen.
Beluister hier ons uitgebreide interview met initiatiefnemer Stef van der Ziel van de Bevingmeter.