Traag inloggen op wifi-netwerk Rijksuniversiteit Groningen
Student: 'Ik moest wel drie keer inloggen voor dat hij het deed'
Als je dinsdagmiddag rustig een essay wilde schrijven in de Universiteitsbibliotheek (UB) van de Rijksuniversiteit Groningen (RUG), moest je wel een beetje geduld hebben. Het inloggen op het wifi-netwerk verliep niet vlekkeloos.
Centrale storing
Marije zat op de vierde verdieping en wilde een samenvatting maken. 'Ik moest drie keer inloggen en het duurde wel tien minuten voordat ik verbinding had', vertelt ze.
Volgens een medewerker van de UB ging het om een 'centrale storing' in het wifi-netwerk van de RUG en was dus niet alleen de UB getroffen. Het lijkt erop dat de storing inmiddels is verholpen.
Wekenlang
In 2013 kampte de RUG wekenlang met een hardnekkige wifi-storing. Na onderzoek bleken toen verouderde Android-telefoons de oorzaak te zijn. Die zochten tweehonderd keer per seconde contact met het netwerk en dat kon het systeem niet aan.