NAM gaat niet in beroep tegen gasbesluit

© RTV Noord
De NAM gaat niet in beroep tegen het gasbesluit van het kabinet. Dat laat het concern in een verklaring weten.
Eerder diende het gasconcern wel voor het eerst een zienswijze tegen het ontwerp-gasbesluit in. Daarin werd een aantal kritische kanttekeningen geplaatst bij het besluit om de komende vijf jaar maximaal 24 miljard kuub gas per jaar te winnen, met uitloop naar 27 miljard als de situatie daar om vraagt.

Stabiliteit

De NAM laat in een verklaring weten dat de minister de bezwaren uit de zienswijze 'heeft meegenomen in het definitieve besluit'. Om er aan toe te voegen dat de keuze voor vijf jaar 'duidelijkheid en stabiliteit geeft'.
Groningse overheden stappen wel massaal naar de Raad van State om het gasbesluit voor de periode van vijf jaar aan te vechten. 'Als belanghebbende zal de NAM deze procedure bij de Raad van State actief gaan volgen', kondigt de NAM alvast aan.

Lees ook: