Pekelder video-analysesysteem verovert voetbalwereld

Feyenoord, Vitesse en Borussia Dortmund. Het zijn niet de minste clubs die 24Touch uit Nieuwe Pekela tot zijn klantenkring mag rekenen. Het bedrijf levert een video-analysesysteem aan betaald voetbalclubs.
De verbazing bij oprichter Denny van der Laan was groot toen hij merkte dat er nog niet iets vergelijkbaars in de kleedkamers hing: 'Als je bij de eerste clubs binnenkomt en er hangt alleen maar een traditioneel magneetbord, dan lopen ze aardig achter met de technologie.'

Dynamischer

Het voordeel van het systeem, dat Tango Sports heet, is dat tactische besprekingen dynamischer worden en dat spelers een beter beeld bij spelsituaties krijgen.
Volgens Van der Laan hebben ook Manchester United en Manchester City al interesse getoond in het systeem.

Geen belangstelling FC Groningen

FC Groningen heeft vooralsnog geen belangstelling voor Tango Sports.
'We hebben wel meerdere malen contact gehad met FC Groningen, maar blijkbaar hebben we ze nog niet kunnen overtuigen', aldus Van der Laan.