Aan oplossing doodrijden dieren op snelweg hangt prijskaartje van vier miljoen

Een faunatunnel, rasters en loopplanken. Dat zijn de oplossingen om het doodrijden van wilde dieren op de A7 en A28 te voorkomen. Er hangt wel een prijskaartje aan van vier miljoen euro.
Dat blijkt uit onderzoek dat in opdracht van een groot aantal overheden en natuurorganisaties is uitgevoerd.
Vijf otters doodgereden
Beide snelwegen doorkruisen natuurgebieden waardoor de kans op het doodrijden van dieren relatief groot is. Zo zijn er de laatste vijf jaar vijf otters doodgereden. Maar ook reeën, dassen en roofvogels leggen het loodje.
Wie gaat dat betalen?
In een rapport worden oplossingen aangedragen. Een faunatunnel is de duurste. Alle partijen zijn er wel van doordrongen dat er snel maatregelen moeten worden genomen. De financiering is nog niet rond. Gehoopt wordt op financiële steun uit Den Haag.