Stadskanaal 'zeer ontstemd en teleurgesteld' over groen licht voor windpark

© Jos Schuurman/FPS
Wethouder Jan Bessembinders van Stadskanaal is 'zeer ontstemd en teleurgesteld' over het besluit van de Raad van State dat het windpark in de Veenkoloniën mag worden aangelegd.
Het park met 45 windmolens komt langs de provinciegrens tussen Groningen en Drenthe.
Bessembinders benadrukt dat Stadskanaal niet tegen windenergie is. 'Stadskanaal werkt duurzaam is ons motto. Maar wij zijn tegen de omvang van het park en de nabijheid bij woningen in onze gemeente, maar ook de naburige dorpen.'

'Respecteer de uitspraak'

Protestbeweging Tegenwind liet na de uitspraak weten een toename van 'massieve protesten' te voorzien.
'Ik begrijp dat de tegenstanders teleurgesteld en ontstemd zijn', zegt Bessembinders. 'Maar de democratie heeft gesproken, de Raad van State heeft gesproken. Die uitspraak moet je wel respecteren.'

Compensatie

Stadskanaal gaat nu proberen compensatie te krijgen, om zo 'iets te doen voor het woon- werk- en leefklimaat van onze inwoners'. Stadskanaal heeft de hoop gevestigd op een gebiedsfonds voor de inwoners van de gemeente.
'Maar de mogelijkheid dat wij mogen aanschuiven ligt niet zomaar voor de hand. Wij zijn destijds verrast door de provincie Drenthe, met het aanwijzen van een gebied tegen onze gemeente aan. En dat is op zich een kwalijke zaak.'