Handbalsters winnen troostfinale op EK

De Nederlandse handbalsters hebben brons gepakt op het EK. De strijd om de derde plaats werd met 24-20 gewonnen van Roemenië.
De Oranjevrouwen stonden bij rust met 15-8 voor. Daardoor leek de bronzen plak al een zekerheid. Het werd in de tweede helft toch nog spannend. De Roemenen verkleinden de achterstand tot drie punten. Doelvrouw Tess Wester bracht in de slotfase een aantal keren redding op cruciale momenten.
Prijs voor Abbingh
Lois Abbingh scoorde vier keer. Ze werd tot haar eigen verbazing uitgeroepen tot speelster van de wedstrijd. De Groningse behaalde haar tweede medaille op een Europees kampioenschap. Twee jaar geleden kreeg ze het zilver omgehangen.
'Ik ben helemaal leeg gestreden, de energie is er niet eens meer om echt vrolijk te zijn. Maar ik ben supertevreden met brons. Ik had nooit het gevoel dat we nog zouden verliezen, maar we maakten het wel spannend' vertelde ze.
Na het EK moet ze al weer snel aan de bak bij haar club Rostov Don in Rusland. Ze heeft slechts twee dagen rust.