Groningen zet handtekening onder sportakkoord: 'Kinderen moeten zien dat sporten leuk is'

De gemeente Groningen heeft vrijdagmiddag haar handtekening gezet onder het Gronings Sportakkoord. Met het sportakkoord hoopt Groningen twee keer 200.000 euro van Den Haag te krijgen.
Het geld moet er onder andere voor zorgen dat kinderen eerder gaan sporten. Ook moeten mensen met een beperking betere toegang hebben tot de sport.
Eerste duizend dagen
Volgens wethouder Inge Jongman (ChristenUnie) is het belangrijk dat kinderen op tijd gaan sporten. 'Als je dat doet, in de eerste duizend dagen van je leven, en leert om actief bezig te zijn, dan heb je daar je hele leven plezier van.'
Om die reden willen de partijen die hun handtekening onder het Sportakkoord hebben gezet daar extra aandacht aan besteden, onder andere in de wijken Selwerd en Paddepoel. 'Dat doen we op een speelse manier, om de kinderen te laten zien dat sporten leuk is.'
Beperking
Ook voor mensen met een beperking moet sporten door het Sportakkoord bereikbaarder worden. De slechtziende Marlieke de Jonge hoopt dat er voor mensen met een beperking als de hare wat verandert als ze bijvoorbeeld een sportkantine binnenlopen.
'Heel praktisch: als ik binnenkom met dat gestreepte stokje valt er nu vaak een ijzige stilte. Mensen vragen ze zich dan af wat ze met mij moeten. Het zou mooi zijn als dat verandert, en mensen bijvoorbeeld gewoon vragen of ze me ergens mee kunnen helpen.'
Bezuinigingen
De gemeente Groningen vraagt dus om extra geld, maar bezuinigt tegelijk flink op de sport. Al vanaf het seizoen 2020/2021 moeten clubs meer gaan betalen voor de huur van hun velden.
Jongman vindt dat de bezuinigingen aan de ene kant en de mogelijke zak geld aan de andere kant niet met elkaar te vergelijken zijn. 'Volgende week is daar het debat over. Een bezuiniging kan je niet vergelijken met onze inzet om kinderen en mensen met een beperking aan het sporten te krijgen.'