Niek Blikslager en Lianne van de Belt zijn de winnaars bij Plantsoenloop

Deelnemers aan de Plantsoenloop
Deelnemers aan de Plantsoenloop © ProNews
Hardloper Niek Blikslager uit Groningen is, net als vorig jaar, winnaar geworden van de Plantsoenloop.
De thuisfavoriet legde de 8000 meter door het Noorderplantsoen in Stad af in 25.52 minuten. De Assenaar Tom Hendrikse volgde op 7 tellen, Arjan Marchand uit Groningen rende naar de derde plek. Hij verloor 1.09 minuut op winnaar Blikslager.

Vrouwen

De Groningse Lianne van de Belt was in 29.16 minuten de snelste vrouw met stadgenote Ellen Jansen als tweede op 18 seconden. Lotte de Hosson, eveneens uit Groningen, werd derde. Zij was bijna 3 minuten langzamer dan winnares Van de Belt.

Vier kilometer

Op de halve afstand was de Hoogevener Job IJtsma in 12.19 minuten de snelste man. Thuisfavoriet Thijmen Kupers werd tweede op 9 seconden, het brons was voor Wessel van Veenen, eveneens uit Groningen.
De vrouwenwedstrijd werd een complete Stad-Groninger aangelegenheid met Jetske van Kampen als winnares in 14.26 seconden. Ze werd op 26 seconden direct gevolgd door Jolien de Waard en op 50 seconden door Sofie Lövdal.
De 62ste uitgave van deze hardloopklassieker op de eerste zaterdag in november trok 3000 deelnemers.