Nigeriaanse verdachte van piraterij blijft in cel

Vrachtschip RWN Rapide in het Kanaal van Korinthe
Vrachtschip RWN Rapide in het Kanaal van Korinthe © Archief ForestWave
De 29-jarige Nigeriaan die ervan verdacht wordt vorig jaar het vrachtschip RWN Rapide van de Groningse rederij ForestWave te hebben gekaapt, blijft de komende twee weken in de cel. Dat bepaalde de rechter-commissaris van de rechtbank in Rotterdam vrijdag.
De man was uitgeleverd aan Nederland en arriveerde donderdag op Schiphol. Daar werd hij direct vastgezet.

Ontvoerd en gegijzeld

De Nigeriaan is vorig jaar in Zuid-Afrika aangehouden en zou de bemanning van het schip hebben ontvoerd. De RWN Rapide was onderweg van Ghana naar Port Harcourt in Nigeria.
Elf van de veertien bemanningsleden werden wekenlang vastgehouden in de jungle van Nigeria en Kameroen. Onder de bemanningsleden waren overigens geen Nederlanders.

3,5 ton losgeld

Na betaling van losgeld door de rederij werden ze vrijgelaten. Uit rechtbankstukken in Nigeria bleek eerder dit jaar dat ForestWave 340.000 euro heeft betaald om de kaping te beëindigen.
Of er nog meer kapers worden vervolgd, kon de woordvoerder van het Openbaar Ministerie nog niet zeggen.