Coronabus arriveert achter sleepwagen in Groningen

Even voor middernacht arriveerde hij in Groningen: de ambulancebus die met zes coronapatiënten aan boord vanuit Heerlen op weg was naar het UMCG.
Eindelijk, want aan het begin van de avond had de bus op de A73 bij Vierlingsbeek, tussen Venlo en Eindhoven, pech gekregen. Het voertuig kampte waarschijnlijk met lekkende koelvloeistof.

Traumahelikopter

Aanvankelijk was het plan om de zes coronapatiënten door middel van gewone ambulances en een traumahelikopter naar het UMCG te vervoeren. Uiteindelijk werd besloten om ze gewoon in de ambulance te laten liggen, en de bus naar Groningen te slepen door een takelwagen.
Aldus geschiedde. 'Het aantal verplaatsingen van de patiënt kan hiermee worden beperkt, wat de patiënt ten goede komt', aldus het ziekenhuis.