Levenslang geëist tegen Van E.

GRONINGEN – Er is levenslange gevangenisstraf geëist tegen de 61-jarige seriemoordenaar Willem van E uit Harkstede.
Van E. stond donderdag terecht voor de moord op drie Groningse prostituees. De officier van justitie acht in alle gevallen moord met voorbedachte rade bewezen.
Levenslange gevangenisstraf betekent dat Van E. inderdaad nooit meer vrij zal komen. Zijn enige optie is het indienen van een gratieverzoek bij de koningin. De rechtbank doet over twee weken uitspraak.
Tijdens de rechtszaak bleek dat Van E. begin jaren '90 vergeefts signalen heeft afgegeven dat het slecht met hem ging. Van E. werd in 1990 ontslagen uit de Van Mesdagkliniek waar hij vastzat voor twee eerdere moorden. Hij heeft in de jaren '90 gesprekken gevoerd met zijn huisarts, de reclassering, het Leger des Heils en een psychiater. Van E. liet tijdens die gesprekken doorschemeren dat hij bang was om terug te vallen in zijn oude gedrag. Na zijn vrijlating zou hij aan zijn lot zijn overgelaten.