Fietsend muziekkorps Crescendo uit Opende op landelijke tv

Crescendo wordt gefilmd voor en door Reizen Waes
Crescendo wordt gefilmd voor en door Reizen Waes © Bicycle Showband Crescendo
Bicycle Showband Crescendo uit Opende speelt komende zondag een belangrijke rol in het tv-programma Reizen Waes Nederland. Het programma van de Belg Tom Waes is zondag gewijd aan onderwerpen uit Noord Nederland.
De opnames zijn afgelopen juni gemaakt op het Kor Dijkstraplein, het eigen oefenterrein van Crescendo in Opende.

Naast het Skûtsjesilen

Waes reist voor deze serie programma's door Nederland. Afgelopen zondag werd de eerste aflevering uitgezonden. Die ging volledig over Zeeland, Noord Brabant en Limburg. Voor de aflevering van komende zondag gaat het over de highlights van de noordelijke provincies. Naast Crescendo wordt onder meer aandacht besteed aan het Skûtsjesilen in Friesland.

'We hebben hem een triangel gegeven'

'Waes was helemaal enthousiast over ons korps', zegt voorzitter Albertha Hoekstra. 'Zijn team nam uitgebreid de tijd voor ons. Hij had twee cameramensen mee en een geluidsman. Zelf heeft Waes ook nog even op een van onze fietsen gereden. Hij wilde wel eens weten hoe dat precies werkt en hoe je een fiets bestuurt als je tegelijk een muziekinstrument bespeelt. En hij wilde zelf ook even meespelen. We hebben hem een triangel gegeven. Die gebruiken we niet in ons korps, maar voor de veiligheid van Waes was dat het beste instrument.'

In de bakfiets

Tijdens de opnames reed ook de cameraman mee naast het fietsende korps. Hoekstra: 'De moeder van een van onze leden heeft een kinderopvang. We mochten de bakfiets lenen waarmee zij kinderen vervoert. Daar hebben we de cameraman in gezet en dat leverde prachtige plaatjes op.'
Reizen Waes Nederland is zondagavond om 20.50 uur te zien op NPO 3.