Dit is de schade na storm Franklin in Groningen
Het kwam nog nooit eerder voor in Nederland: zes dagen storm achter elkaar in de maand februari. De laatste storm, die luisterde naar de naam Franklin, zorgde wederom voor schade in onze provincie. In dit artikel een overzicht van diverse schadegevallen.
Henk de Wilde uit Wirdum had gisteravond flink wat wateroverlast achter zijn huis, deelt hij op Twitter:
Fietstunnel Haren vol water, weg afgesloten
De fietstunnel bij de P+R-plek in Haren is volgelopen met water als gevolg van de vele regenval.

Het water wordt door de gemeente weggepompt:
Zie ook de video over de ondergelopen tunnel bovenaan dit artikel.
Tientallen dode roeken door omgevallen boom
Door een omgevallen boom zijn in de stad-Groninger wijk Helpman 87 roeken om het leven gekomen. Medewerkers van de Dierenambulance troffen de 'verschrikkelijke situatie' aan.
De boom in kwestie:

Kelder vol water in Bedum
In een woning aan de Professor Ridderbosstraat in Bedum liep zondagavond een kelder vol met water. De brandweer heeft het water weggepompt:

Muurtje in tuin kapot
De tuinmuur van Sanne Gerdez uit Stad werd door de harde wind verwoest, tipt ze ons:

Schade Lauwersmeergebied valt mee
Het Lauwersmeergebied heeft relatief weinig te lijden gehad onder de stormen die de afgelopen dagen over ons land zijn getrokken, zegt Jaap Kloosterhuis van Staatsbosbeheer.
'Natuurlijk hebben de stormen wel hun sporen nagelaten', zegt Kloosterhuis: ‘Zowel in het Lauwersmeergebied als op het Hogeland hebben we de wegen en de fietspaden inmiddels weer schoongemaakt. Dat was onze eerste prioriteit. Bomen en takken die half over de weg hangen, hebben ook onze aandacht, want dat kan ook voor gevaar zorgen. Maar wat er in de bospercelen op de grond is gevallen, kan niet zo veel kwaad.’
Windhaan eraf
Naast enkele dakpannen, sneuvelde ook de windhaan van de kerk in Garmerwolde, plaatst de Stichting Oude Groninger Kerken op Facebook:
Gemeente Groningen krijgt 180 schademeldingen
De gemeente Groningen heeft tot en met maandagochtend 180 schademeldingen binnengekregen, laat een woordvoerder desgevraagd weten. 'Variërend van omgewaaide bomen, loszittende dakbedekking/dakpannen/gevelplaten, tot weggewaaide zonnepanelen en reclameborden en dergelijke. We zijn de schade nog aan het inventariseren.'
Aan de Grachtstraat langs het Noorderplantsoen in Stad belandde een boom in het water:

In het parkje bij het winkelcentrum in de stadswijk De Wijert waaide ook een boom om:

Medewerkers van de gemeente Groningen verwijderen maandagochtend aan diezelfde Grachtstraat een omgevallen boom:

De omgewaaide bomen rondom het Noorderplantsoen worden in de loop van maandag opgeruimd:
Bomen opruimen in het Noorderplantsoen: 'Niet prettig om nu buiten te zijn'
Heb jij ook schade als gevolg van de laatste storm? Tips ons dan via redactie@rtvnoord.nl.