Ruim 2100 euro opgehaald met 'flesjes liefde' voor Damster hospice

De vrijwilligers in hospice De Schutse in Appingedam hebben volgens Amanda de Noord allemaal 'een hart van goud' en verdienen het om in het zonnetje gezet te worden. Daarom heeft ze de actie 'Een Flesje Liefde' opgezet.
'Toen ik deze actie begon, hoopte ik een paar honderd euro op te halen', vertelt De Noord tijdens de uitreiking. 'Nou dat is een beetje uit de hand gelopen en mensen hebben deze actie zo liefdevol onthaald. En dat heeft uiteindelijk 2157 euro opgeleverd.'
In de hospice zijn de vrijwilligers positief verrast door de actie. Leen Kaldenberg, coördinator van het hospice: 'Ongelofelijk, echt indrukwekkend.'
Bekijk hier beelden van de actie:
Amanda de Noord overhandigt cheque van ruim 2100 euro aan hospice Appingedam

Bericht massaal gedeeld

De Noord startte de actie, omdat haar schoonmoeder erg goed behandeld is in het hospice. 'Ze is hier bijna twee maanden geweest en heeft zeer liefdevolle en warme verzorging ontvangen van alle vrijwilligers hier. Mijn vriend en ik zijn ook altijd warm onthaald, altijd ruimte voor een lach en een traan. We wilden graag iets terug doen in de vorm van een actie.'
Mensen kwamen bij de deur en plaatsten bestellingen
Amanda de Noord- initiatiefnemer actie
Inmiddels is haar schoonmoeder overleden. Dat hield de actie niet tegen. Maar wat is een flesje liefde precies? 'Dat is een klein, glazen flesje met bloemetjes. Mensen konden die voor vijf euro kopen en dat gehele bedrag ging naar het hospice.'
Mensen reageerden volgens De Noord erg positief. 'Ik had een bericht op Facebook geplaatst en dat werd zo liefdevol onthaald en massaal gedeeld. Mensen kwamen bij de deur en plaatsten bestellingen, ze vonden het zo'n mooi initiatief.'

'Dankjewel zeggen tegen alle mensen'

Coördinator Leen Kaldenberg is verrukt van de actie. 'Het is een groot compliment voor al onze vrijwilligers. We zijn een vrijwilligersorganisatie en doen dit met elkaar, voor elkaar en voor onze medemensen.'
Wat gaat het hospice doen met het geldbedrag? 'We gaan eerst even bijkomen van alle commotie', lacht Kaldenberg. 'Daarna mogen onze vrijwilligers wel eens in het zonnetje gezet worden. Twee jaar lang hebben we geen bijeenkomsten gehad, het eerste wat wij gaan doen in het begin van de zomer is dankjewel zeggen tegen alle mensen.'