Politie waarschuwt voor dieven die gps-systemen roven uit schuren op het Hoogeland

Er zijn de laatste tijd uit meerdere boerenschuren op het Hoogeland gps-systemen gestolen. Om hoeveel diefstallen het precies gaat, kan de politie niet zeggen, maar volgens het Basisteam Ommelanden-Noord is er in meerdere boerenschuren ingebroken.
De dieven halen de gps-ontvangers inclusief monitoren uit de trekkers.
De politie adviseert boeren om schuurdeuren goed op slot te doen en de gps-apparatuur 's nachts uit de trekker te halen.
Gps-systemen populair onder dieven
De agrarische sector heeft al jaren te maken met deze vorm van criminaliteit. De peperdure gps-systemen worden met name gebruikt in de precisielandbouw. Er kan bijvoorbeeld op de centimeter nauwkeurig mee worden geploegd.
=AZUBba9qGbVCXCyw1yXaq_upEgOkkMV8aRXpBh2VtwSfLNvNegQico4K6oypa0FjGwCRUmXXZSeHJglqsN33u3coLTxsldVHs6AjVrv-7Tu23EpxuFdN0_dbpekdeGKOIlckYB8tT1D6hJYuKjaijzVbZM06qSFT7B-xl-rlrlN0oQ&__tn__=%2CO%2CP-R]