Drago Pasalic: 'Stimac als hoofdcoach is stap in de juiste richting voor Donar'

Drago Pasalic op archiefbeeld
Drago Pasalic op archiefbeeld © RTV Noord/Karel-Jan Buurke
Technisch directeur Drago Pasalic denkt dat de definitieve aanstelling van Andrej Stimac als hoofdcoach van Donar een stap is in de juiste richting voor de basketbalclub die het momenteel moeilijk heeft. Aanvankelijk zou de voormalig assistent van de onlangs ontslagen Matthew Otten tijdelijk aanblijven in deze rol, maar de club is dusdanig tevreden over de Kroaat dat hij hoofdcoach mag blijven.
Drago Pasalic, die eindverantwoordelijk is bij Donar voor het technische beleid, denkt dat zijn landgenoot de juiste man is om betere resultaten te halen met Donar. Dat laat hij weten in de wekelijkse podcast van RTV Noord, Kleedkamer Noord.

'Volgend seizoen met zelf samengesteld team'

'We hebben Stimac eind juni gecontracteerd, dus sindsdien hebben we al contact en heb ik zijn werk van dichtbij kunnen zien. Ik heb gezien wat hij de organisatie heeft gebracht, zoals bij de trainingen, in de voorbereiding, de communicatie en de omgang met de mensen. Ik heb dus een compleet beeld kunnen krijgen van hem, en ik denk dat hij de juiste man is voor deze baan.'
Niet eerlijk om hem te evalueren naar aanleiding van de resultaten van dit seizoen
Drago Pasalic - Technisch directeur Donar
'En waarom ook volgend seizoen er bij? Omdat het ook niet eerlijk is om hem te evalueren naar aanleiding van de resultaten van dit seizoen. Natuurlijk gaan we er nu het beste van maken, maar om echt te kunnen zien wat hij kan, moeten we hem de kans geven om volgend seizoen met zijn eigen samengestelde team te werken', aldus Pasalic.

Voorseizoen, supercup en Europe Cup

Verder schetst Pasalic een korte tijdlijn van de afgelopen periode, die niet volgens plan verliep. Hij heeft daar wel verklaringen voor. 'We hadden een moeizaam voorseizoen, mede doordat we verschillende spelers misten, dus de ontwikkeling is langzamer gegaan dan we hadden verwacht. Richting het supercup-duel tegen Heroes had Leon Williams een blessure en Artjoms Butjankovs had corona. Daardoor konden we minder goed zijn, dan we hadden gehoopt.'
'Wat betreft de Europese wedstrijden, kan ik zeggen dat we wel een erg moeilijke groep hebben. Zelfs als we langer bij elkaar waren geweest en beter waren ingespeeld, dan was het nog steeds heel lastig geweest. Een hoop belangrijke wedstrijden zijn aan het begin van het seizoen, dus dat is een grote uitdaging voor zo'n nieuw team.'
Drago Pasalic en penningmeester Ronald Arkema (archief)
Drago Pasalic en penningmeester Ronald Arkema (archief) © RTV Noord/Karel-Jan Buurke

Eigen functioneren

'Ik kijk ook elke dag naar mijn eigen prestaties als technisch directeur. Het is mijn taak dat Donar er goed op staat en succesvol is, en ik zal daar altijd mijn best voor doen. Ik ben op dit moment zeker niet vrolijk, want ik denk dat het team beter kan.'
'Of ik fouten heb gemaakt, samen met de vorige coach Matthew Otten, bij het samenstellen van het team? Je kunt wel zien dat we het team wat hebben aangepast door Mindaugas Kacinas te vervangen door Artjoms Butjankovs. Ik denk dat dat een goede zet was. En ik denk dat we met de definitieve aanstelling van Andrej Stimac als hoofdcoach een goede stap hebben gezet in de juiste richting.'
Ik denk dat we voldoende wapens hebben in ons team
Drago Pasalic - Technisch directeur Donar
'Ik denk wel dat we spelers hebben die iets kunnen creëren. Zoals Ronalds Zakis, Artjoms Butjankovs, Clay Mounce, Vernon Taylor en Charles Callison. Maar we hebben ook spelers die bijvoorbeeld vooral goed kunnen schieten, zoals Olaf Schaftenaar en Sander Hollanders, dus die hebben wel iemand nodig die het open schot voor hen kan creëren. Ik denk dat we voldoende wapens hebben in ons team, die er nog onvoldoende zijn uitgekomen. Het kan ook door de druk komen van zo'n grote club of doordat het een nieuw team is. Er kunnen een hoop redenen zijn waardoor iemand niet zijn gebruikelijke niveau haalt. Daar moeten we achter zien te komen.'

Moet er versterking komen?

'Op dit moment kijk ik samen met Stimac naar wat we nog uit dit team kunnen halen. Of er nog mutaties in de selectie komen, dat hangt af van de resultaten. We gaan er alles aan doen, binnen de mogelijkheden van ons budget, om op zo'n hoog mogelijk niveau te komen aan het einde van het seizoen.'
'In het spel dat we nu spelen, kun je af en toe zien dat de bal snel genoeg rondgaat om goede schoten te creëren. Dat ziet er dan wel goed uit. Ik heb die goede schoten wel gezien in de Europe Cup, maar dan gingen ze niet raak. En ik denk ook dat we er nog niet zijn', aldus Pasalic.

Europe Cup

Woensdagavond vanaf 19.30 uur speelt Donar het laatste thuisduel in de poulefase van de Europe Cup tegen BC Kalev uit Estland. Dat duel is live te volgen via een stream van RTV Noord.